Jak usunąć atrament z rąk?

brudna ręka z atramentu

Korzystanie z wiecznego pióra może nie jest już powszechne, natomiast są nadal osoby, które po nie sięgają. O ile atrament, którym będziemy pisali będzie prezentował się perfekcyjnie na kartce, o tyle stanie się problemem w momencie, gdy pojawi się na dłoniach, ubraniach czy tekstyliach. Warto wiedzieć jak poradzić sobie z plamami z atramentu, które pojawiać się będą na dłoniach.

Działaj szybko – wtedy poradzić sobie z atramentem

Atrament to połączenie, które wykorzystuje tłuszcz i barwnik. Tym samym te dwa elementy już z automatu powodują, że jego usuwanie będzie trudne. Jeśli płyn się wyleje to szybko może zniszczyć to co znajdzie się na jego drodze. Jeśli pojawi się na rękach również jego usunięcie nie będzie proste. Warto wcześniej wiedzieć jak sobie z tym poradzić, jakie są sposoby na usuwanie atramentu. To istotna kwestia, trzeba bowiem być świadomym, że czynnikiem o kluczowym charakterze będzie w tym momencie czas. Dlatego warto wiedzieć zawczasu jak usuwa się atrament a nie szukać na ten temat informacji, gdy już pojawią się plamy. Na pewno nie można doprowadzić do zaschnięcia, ponieważ wtedy usunięcie plamy będzie trudniejsze. Jeśli nie ma się nic innego pod ręką warto szybko umyć ręce wodą z mydłem, wtedy będzie można większość atramentu zmyć, zostanie blada plama.

Jak poradzić sobie z atramentem na rękach?

Tak jak już zostało wyżej wskazane w takim momencie będzie trzeba szybko umyć ręce wodą z mydłem. Taki zabieg powinien umożliwić nam usunięcie większości tuszu. Następnie powinno się natrzeć je cytryną, która będzie wybielać plamy. Dodatkowo można również zastosować pumeks, który pozwoli delikatnie zetrzeć naskórek. Trzeba jednak być tutaj ostrożnym, by nie doprowadzić do uszkodzenia skóry, podrażnienia, ponieważ może to spowodować uczulenie czy wysypkę. Warto więc uważać przy usuwaniu atramentu, ale te informacje, które znajdują się powyżej na pewno można traktować jako pomocne i dzięki nim usunięcie atramentu będzie dużo łatwiejsze niż mogłoby się to wcześniej wydawać. Kluczowy będzie jednak czas, dlatego szybka reakcja będzie najważniejsza, gdy atrament już pojawi się na rękach. Dotyczy to również ubrań, które w takiej sytuacji powinno się jak najszybciej namoczyć. Wtedy również usunięcie atramentu będzie łatwiejsze.

Tak więc plam z atramentu nie trzeba się obawiać, trzeba szybko reagować a ich skuteczne pokonanie faktycznie będzie możliwe. Dlatego nie trzeba obawiać się wykorzystywania czy to pióra z atramentem czy innych jego form, gdy będzie się miało taką potrzebę.