Jak układać grzywkę na bok żeby się trzymała

hipster kobieta

Decydując się na to, by mieć grzywkę trzeba również przemyśleć sobie to jak sobie z taka grzywką poradzić, by dobrze się prezentowała. Problem, z którym wiele osób się zmaga to jej ułożenie na bok w taki sposób, by utrzymywała się przez cały dzień? Jak więc sobie z tym skutecznie poradzić pamiętając między innymi, że włosy są różne, jedne bardziej podatne na modelowanie inne wręcz przeciwnie. Czy więc faktycznie można w jakiś skuteczny sposób ułożyć grzywkę na bok niezależnie od tego jaki ma się rodzaj włosów?

Pomysł na ułożenie grzywki na bok

Jednym ze sposobów będzie sięgnięcie po suszarkę i piankę do modelowania włosów. Do tego przyda sie gumka, lakier i specjalna szczotka do modelowania, nie zwykła przeznaczona do czesania. Najlepiej jeśli włosy są wcześniej umyte. Wszystkie włosy zbieramy gumką, oczywiście poza grzywką. W ten sposób unikniemy problemów z tym, że włosy będą przy układaniu grzywki przeszkadzać. Grzywkę zaczesujemy do przodu szczotką do modelowania. Wcieramy w nią piankę u nasady, najlepiej piankę stosować na włosy wilgotne. Następnie grzywkę unosimy ku górze, rozkładamy palce dłoni i włosy roztrzepujemy energicznie. Przy pomocy szczotki do modelowania dzielimy grzywkę na 2,3 pasma. Poszczególne pasma z pomocą suszarki modelujemy w określonym kierunku. Następnie, gdy pasma są po modelowaniu rozstawionymi palcami układami grzywkę do uzyskania efektu i całość utrwalamy lakierem.

Układanie grzywki na bok

Druga metoda wykorzystuje te same elementy i ewentualnie dodatkowo grzebień i szampon. Trzeba pamiętać, że jeśli do tej pory grzywka była układana w określony sposób to potrzeba czasu, by włosy przyzwyczaiły się do innego sposobu. Można także podciąć grzywkę, dzięki temu łatwiej będzie się ją układać. Sposób w tym przypadku polega na tym, że myjemy włosy na noc, w pożądanym miejscu robimy przedziałek i podpinamy włosy. Następnie zostawiamy włosy mokre na noc i rano będą w określonym położeniu. Tak robimy do momentu aż włosy się przyzwyczają do nowego ułożenia. Rano moczymy wodą i nakładamy preparat do modelowania włosów. Suszenie grzywki powinno być wykonywane ruchami do góry i na bok jednocześnie. Jeśli będzie to robione umiejętnie to po wysuszeniu włosy powinny mieć odpowiedni, oczekiwany kształt. Następnie wystarczy tylko taką fryzurę utrwalić lakierem i ostatecznie będzie się prezentować w zadowalający sposób, a samo ułożenie powinno się utrzymać faktycznie przez cały dzień, na czym wielu osobom będzie zależało, gdy planują fryzurę dla siebie.